
LED Outdoor Decorative Decorative Chair Lights WAJ-CSZ01
Cylindrical urban furniture decorative light, minimalist shape design, can be used as a leisure seat during the day and as a lighting fixture at night. Suitable for outdoor parks, squares, commercial center atrium, cultural and leisure attractions and other areas.
- Fast Delievery
- Quality Assurance
- 24/7 Customer Service
Product Introduction

Features:
●Aluminum alloy is used to make the metal shell, which is durable and strong.
●The seat surface is made of anticorrosive wood or light-transmitting imitation stone-grain board, and the surface is light-transmitting.
●The lower inclined wave pattern hollow piece is the highlight of the decorative artistry, and also can control the glare.
●Surface treatment: outdoor high-grade spraying.
●Installation: ground placement, cement foundation, screw fixing.
Product parameters:
| Model | WAJ-CSZ01 |
| Materials | Aluminum+PC |
| Power | 25W |
| Lumen | 2000lm |
| CRI | >80 |
| Voltage | DC24V |
| Color Temperature | 3000K~6000 K |
| Finish | Black |
| Size | D380*H372mm |
| IP Rate | IP65 |
| Warranty | 2 Years |
Product Size:

Hot Tags: LED Outdoor Decorative Decorative Chair Lights WAJ-CSZ01, China, suppliers, manufacturers, buy, price, quotation, for sale, in stock, made in China
You Might Also Like
-

LED Audio Bollard Light Modern Bollard Landscape Lig...
-

LED RGBW Ground Spike Ball Light Outdoor Garden Ligh...
-

LED Ground Bollard Light Outdoor Garden Light 3 Ligh...
-

LED Square Outdoor Lawn Light Bollard Light Pathway ...
-

LED Outdoor Modern Bollard Light Post Light IP65 Wit...
-

LED Modern Bollard Outdoor Light Post Light IP65 GAS...

