LED Outdoor Decorative Decorative Flower Basket Lights WAJ-CSF05
This square flower box light shape simple and generous, in the bottom of the flower box for the grille out of the light, and the top of the stainless steel flower pot inside the reserved small spotlight irradiation plants. Suitable for garden, square, landscape road and other occasions application.
- Fast Delievery
- Quality Assurance
- 24/7 Customer Service
Product Introduction

Features:
●The product adopts stainless steel welding process, adopts tensile aluminum alloy material grille, grille curved corner position Die-casting aluminum material is used, and the surface of outdoor electrostatic spraying process is resistant to polyester plastic powder in outdoor environment.
●The grille is tilted downward to prevent glare, which can effectively control the visual glare and spill light.
●The thickness of the grille is 6mm.
●Matching stainless steel flower pot, small spotlight is reserved inside the flower pot to irradiate plants.
●Built-in hidden installation structure, no exposed line of the light, safe, beautiful and reliable.
High-grade LED water-proof module light source is adopted, with high luminous efficiency output and excellent light effect.
Product parameters:
| Model | WAJ-CSF05 |
| Materials | Aluminum+Stainless Steel |
| Power | 80W |
| Lumen | 6400lm |
| CRI | >80 |
| Voltage | 220V |
| Color Temperature | 3000K~6000 K |
| Finish | Grey |
| Size | L1200*W350*H1100mm |
| IP Rate | IP65 |
| Warranty | 2 Years |
Product Size:

Hot Tags: LED Outdoor Decorative Decorative Flower Basket Lights WAJ-CSF05, China, suppliers, manufacturers, buy, price, quotation, for sale, in stock, made in China
You Might Also Like
-

LED Outdoor Decorative Decorative Flower Box Lights
-

Outdoor LED Floor Light Bollard Light IP66 Modern Si...
-

LED Rounded Bollard Outdoor Light 910mm Height IP54 ...
-

LED Modern Bollard Outdoor Light Ultra-thin Design I...
-

LED Outdoor Bollard Light Landscape Light for Garden...
-

Yard Bollard Outdoor LED Garden Light Aluminum IP65 ...


