Square LED Bollard Light Lawn Light IP65 Landscape Light For Garden GAS1032B-8007563
This outdoor light has a square, three-dimensional silhouette, giving it an atmospheric and robust quality.
- Fast Delievery
- Quality Assurance
- 24/7 Customer Service
Product Introduction
Description:
This outdoor light has a square, three-dimensional silhouette, giving it an atmospheric and robust quality. The light emanates from the top downwards without blinding and has a large illumination range, making it particularly suitable for use as an aisle light in outdoor aisles and garden lawns.

Features:
1. The lamp body is made of frosted die-casting aluminum, one-time molding, waterproof and dustproof for outdoor use, durable.
2. The imported material PClampshade is used to guide the light evenly, the light is soft, and the irradiation area is large.
3. IP65 protection grade
4. Provide 400mm/600mm/800mm lamp body height options, and the lamp body color can be customized.
Product parameters:
| Model | GAS1032B-8007563 |
| Materials | Die-casting Aluminum/PC Diffuser |
| Power | 12W |
| Lumen | 1200lm |
| CRI | >80Ra |
| Voltage | AC 100~277V |
| Color Temperature | 2700K,3000K,4000,6000K |
| Finish | Black/White/Platinum Grey/Shiny Grey |
| Size | L180*W180*H400/600/800mm |
| IP Rate | IP65 |
| Warranty | 2 Years |
Product Size:

Light-up Effect

Hot Tags: Square LED Bollard Light Lawn Light IP65 Landscape Light For Garden GAS1032B-8007563, China, suppliers, manufacturers, buy, price, quotation, for sale, in stock, made in China
You Might Also Like
-

New Products LED Pathway Light Black Led Lawn Light ...
-

LED Outdoor Bollard Light 12W 600mm Height IP54 GAS2...
-

LED Rounded Bollard Outdoor Light 910mm Height IP54 ...
-

LED Minimalism Bollard Outdoor Light Aluminum IP65 6...
-

LED Outdoor Modern Bollard Light Post Light IP65 Wit...
-

LED Modern Garden Bollard Lights IP65 GAS15042832


