
IP65 LED Outdoor Spike Light Spot Light 7W MB18-601
Suitable for villas, courtyards,terraces, gardens or neighbor-hoods and other landscapes; avariety of angles and a variety ofpower options to meet the differ-ent light and brightness;close tothe flowers and shrubs can beilluminated,and the distance canbe illuminated by medium-sizedtrees landscape.
- Fast Delievery
- Quality Assurance
- 24/7 Customer Service
Product Introduction
Description:
Suitable for villas, courtyards,terraces, gardens or neighbor-hoods and other landscapes; avariety of angles and a variety ofpower options to meet the differ-ent light and brightness;close tothe flowers and shrubs can beilluminated,and the distance canbe illuminated by medium-sizedtrees landscape.
Features:
- IP 65 Protection Level
- Glass diffuser and aluminum cover material
- 80~90 CRI
- LED color temperature option: 2700K~6000K
- Color option: Black/Dark Grey/Sliver Grey
Product parameters:
| Model | MB18-601 |
| Size | D65*W145*H400 |
| Materials | Aluminum+Glass |
| LED Power | 7W |
| LED Source | CREE,ORSAM,LUMILEDS |
| LED Source Luminous Efficacy | 490lm |
| CRI | 80~90 |
| CCT/Color | 2700K~6000K |
| Beam Angle | 15˚/23˚/38˚ |
| Finish | Black/Dark Grey/Sliver Grey |
| Voltage | AC110~265V |
| Control | ON/OFF |
| Protection | IP65 |



Hot Tags: ip65 led outdoor spike light spot light 7w mb18-601, China, suppliers, manufacturers, buy, price, quotation, for sale, in stock, made in China
You Might Also Like
-

Led Street Light High Lumen 50w For Garden Road Ligh...
-

LED Outdoor Decorative Rice Spike Light WAJ-JS01
-

LED Outdoor Decorative Reed Light Spike Light WAJWJ-...
-

LED Outdoor Decorative Ball Light Spike Light WAJCL-...
-

LED RGBW Ground Spike Ball Light Outdoor Garden Ligh...
-

Outdoor Garden Landscape Light LED Modern Spike Ligh...

