
LED 24W Underwater Pool Fountain Light Stainless Steel IP68
This underwater fountain light has a sturdy structure, manufactured according to strict craftsmanship, high safety performance, long service life, long projection distance, and low-carbon energy-saving.
- Fast Delievery
- Quality Assurance
- 24/7 Customer Service
Product Introduction

Features:
Luminaire material: 304 stainless steel, high transmittance tempered glass, anti-aging silicone sealing ring
Waterproof grade: IP68
Environmental temperature: -20 ℃ -+45 ℃
Control methods: single control, seven color internal control, seven color external control, DMX512 control
Available colors: red, yellow, green, blue, purple, white, warm white, seven colors
Product Parameters:
| Model | HYD-6250 |
| Power | 24W |
| Dimension | D250*H76mm |
| CRI | >80Ra |
| Voltage |
DC24V
|
| Color Temperature | 2700K,3000K,4000,6000K |
| Material | 304 Stainless Steel+ Tempering glass |
| IP Rate | IP68 |
| Warranty | 2 Years |
| Installation method | Surface mounted |
Product Size:

Hot Tags: led 24w underwater pool fountain light stainless steel ip68, China, suppliers, manufacturers, buy, price, quotation, for sale, in stock, made in China
You Might Also Like
-

LED 18W Underwater Pool Fountain Light Stainless Ste...
-

LED 12W Underwater Pool Fountain Light Stainless Ste...
-

LED 6W Underwater Pool Fountain Light Stainless Stee...
-

LED 15W Surface Mounted Underwater Light Stainless S...
-

LED 12W Surface Mounted Underwater Light Stainless S...
-

LED 3W Underwater Light Stainless Steel IP68

