LED 12W Linear Wall Washer Light IP66
Support DC15V ~ 48V wide voltage input, single-ended power supply can carry up to 100 meters lamps and lanterns, full potting rubber waterproof process, protection level IP66.
- Fast Delievery
- Quality Assurance
- 24/7 Customer Service
Product Introduction
Features:
1. Support DC15V ~ 48V wide voltage input, single-ended power supply can carry up to 100 meters lamps and lanterns, full potting rubber waterproof process, protection level IP66.
2. Lamp body without male and female plug line design, snap fast waterproof docking lamps and lanterns, signal one-way reception, does not Does not affect the normal work of other lamps and lanterns.
3. Voltage conversion plus control module-type integrated cable, conversion module parallel connection, long-distance midway no need to increase the switching power supply, convenient construction wiring, simpler and more beautiful installation.
4. Monochrome / RGB three-in-one / RGBW four-in-one, support DMX512 control system, automatic addressing.
Product parameters:
| Model | TL-YAXT4800 |
| Materials | Aluminum |
| Power | 12W/12W(RGB)/12W(RGBW) |
| CRI | >80 |
| Voltage | DC15~48V |
| Beam Angle |
110°
|
| Color Temperature | 3000K~6000 K/RGB/RGBW |
| Finish | Black |
| Size |
L1000*W30*H33mm
|
| IP Rate | IP66 |
| Warranty | 2 Years |
Product Size:


Beam angle and illuminance diagram:

Hot Tags: led 12w linear wall washer light ip66, China, suppliers, manufacturers, buy, price, quotation, for sale, in stock, made in China
You Might Also Like
-

LED 70~270W Bollard Floodlight Tree Lighting Outdoor...
-

LED 5W Stainless Steel Outdoor Inground Light IP67 F...
-

LED Outdoor Decorative Decorative Flower Box Lights
-

LED Bollard Light Modern Bollard Landscape Light IP6...
-

LED Round Outdoor Lawn Light Pathway Light Bollard L...
-

LED Round Outdoor Lawn Light Bollard Light Pathway L...


