
LED L-type Bollard Light Garden Light Outdoor Landscape Light IP65
This L-type bollard light is compact and modern in style, with built-in high brightness LED beads and waterproof rating up to IP65.Suitable for installation in lawns, aisles and flower beds to provide a good lighting experience at night.
- Fast Delievery
- Quality Assurance
- 24/7 Customer Service
Product Introduction
Description
This L-type bollard light is compact and modern in style, with built-in high brightness LED beads and waterproof rating up to IP65.Suitable for installation in lawns, aisles and flower beds to provide a good lighting experience at night.
Features:
1. High-quality CREE/OSRAM LED light source, high brightness, uniform light output.
2. Excellent thermal management
3. Dimmable versions available
4. Black/Grey finish optional
Product prameters:
| Model | BL-BO18526 |
| Materials | Aluminium |
| Power | 26W |
| Lumen | 2080lm |
| CRI | 80 |
| Voltage | 220V |
| Color | 3000K |
| Finish | Grey/Black |
| Size | L185*W200*H2000mm |
| IP Rate | IP65 |
| Warranty | 2 Years |
Product Size:

Hot Tags: led l-type bollard light garden light outdoor landscape light ip65, China, suppliers, manufacturers, buy, price, quotation, for sale, in stock, made in China
You Might Also Like
-

LED Bollard Light Pathway Light Outdoor Landscape Li...
-

LED Outdoor Decorative Decorative Flower Box Lights
-

LED Audio Bollard Light Outdoor Landscape Light IP65...
-

LED Audio Bollard Light Modern Bollard Landscape Lig...
-

LED Bollard Light Modern Bollard Landscape Light IP6...
-

LED Minimalist Outdoor Bollard Light Pathway Light I...

