
LED Modern Round Bollard Light Garden Light Outdoor Landscape Light IP65
This round bollard light is compact and modern in style, with built-in high brightness LED beads and waterproof rating up to IP65.Suitable for installation in lawns, aisles and flower beds to provide a good lighting experience at night.
- Fast Delievery
- Quality Assurance
- 24/7 Customer Service
Product Introduction
Description
This round bollard light is compact and modern in style, with built-in high brightness LED beads and waterproof rating up to IP65.Suitable for installation in lawns, aisles and flower beds to provide a good lighting experience at night.
Features:
1. High-quality CREE/OSRAM LED light source, high brightness, uniform light output.
2. Excellent thermal management
3. Dimmable versions available
4. Black/Grey finish optional
Product prameters:
| Model | BL-BO1400333 |
| Materials | Aluminium |
| Power | 3*33W |
| Lumen | 8000lm |
| CRI | 80 |
| Voltage | 220V |
| Color | 3000K |
| Finish | Grey/Black |
| Size | D140*H4150mm |
| IP Rate | IP65 |
| Warranty | 2 Years |
Product Size:

Hot Tags: led modern round bollard light garden light outdoor landscape light ip65, China, suppliers, manufacturers, buy, price, quotation, for sale, in stock, made in China
You Might Also Like
-

LED Round Small Bollard Light Pathway Light Outdoor ...
-

LED Black Creative Bollard Light Aluminum Lawn Light...
-

IP65 Outdoor Waterproof LED Modern Garden Bollard Li...
-

LED Outdoor Bollard Light 12W 600mm Height IP54 GAS2...
-

LED Modern Cube-shaped Bollard Outdoor Light Post Li...
-

Yard Bollard Outdoor LED Garden Light Aluminum IP65 ...

