LED Modern Black Bollard Garden Lights Outside Bollard Lights IP65 GAS1065
The biggest highlight of this lawn lamp comes from the top of the large transparent acrylic diffuser for light, crystal clear light and exquisite light body in one, when installed in the outdoors, must be to light up the darkness of the brightest star.
- Fast Delievery
- Quality Assurance
- 24/7 Customer Service
Product Introduction
Description
The biggest highlight of this lawn lamp comes from the top of the large transparent acrylic diffuser for light, crystal clear light and exquisite light body in one, when installed in the outdoors, must be to light up the darkness of the brightest star.

Features:
1. Modern minimalist design shape, suitable for matching various outdoor spaces
2. IP65 waterproof rating, with waterproof structure design and sealed gluing treatment
3. High-quality die-casting aluminum lamp body, special frosted surface treatment, outdoor will not rust, paint.High brightness with small power, energy saving.
4. High-quality acrylic lampshade, crystal clear, high light transmission rate, very textured.
5. Product height and color support customization

Product parameters:
| Model | GAS1065 |
| Materials | Die-casting Aluminum/Tempered Glass |
| Power | 3W |
| Lumen | 300lm |
| CRI | >80Ra |
| Voltage | AC 100~277V |
| Color Temperature | 2700K,3000K,4000,6000K |
| Finish | Black/White/Platinum Grey/ Shiny Grey |
| Size | D65*H430/600/780mm |
| IP Rate | IP65 |
| Warranty | 2 Years |
Product Size:

Light-up effect

Q:Do you offer guarantee for the products?
Q:How about your after-sale service?
Q:How does your company do regarding quality control?
Q:Do you have stocks?
Q:Does your products are exactly same as picture?
Hot Tags: LED Modern Black Bollard Garden Lights Outside Bollard Lights IP65 GAS1065, China, suppliers, manufacturers, buy, price, quotation, for sale, in stock, made in China
You Might Also Like
-

IP65 Outdoor Waterproof LED Modern Garden Bollard Li...
-

New Products LED Pathway Light Black Led Lawn Light ...
-

LED Modern Cube-shaped Bollard Outdoor Light Post Li...
-

LED Outdoor Bollard Light Landscape Light for Garden...
-

LED Modern Bollard Outdoor Light Aluminum IP65 GAS15...
-

Yard Bollard Outdoor LED Garden Light Aluminum IP65 ...





