
LED IP66 3w AC220V Architecture Square Projector Light
LED: CREE/OSRAM. Housing: 12#Die-casting powder coated aluminum. T=60-80um Adhesion of ISO class 1/ASTM class 48. Gasket: Tooling shaped double silicone seal. Dimmable: Triac/Dali/0-10V/PWM/DMX512. Working Temperature: -20 to 40℃.
- Fast Delievery
- Quality Assurance
- 24/7 Customer Service
Product Introduction
Features:
LED: CREE/OSRAM.
Housing: 12#Die-casting powder coated aluminum. T=60-80um Adhesion of ISO class 1/ASTM class 48.
Gasket: Tooling shaped double silicone seal.
Dimmable: Triac/Dali/0-10V/PWM/DMX512.
Working Temperature: -20 to 40℃.
Product prameters:
| Model | D500103 |
| Materials | Aluminium |
| Power | 3W |
| Voltage | 220V |
| Color | 3000K |
| Finish | Grey/Black |
| Size | D50*H70mm |
| IP Rate | IP66 |
| Warranty | 2 Years |
Product Size:

Hot Tags: led ip66 3w ac220v architecture square projector light, China, suppliers, manufacturers, buy, price, quotation, for sale, in stock, made in China




