
18W LED Outdoor Up And Down Wall Light IP65
Adopt traditional drum rounded appearance design, aesthetic form and product function perfect combination, internal cavity type heat dissipation, full structural waterproof design without glue, protection level IP65.
- Fast Delievery
- Quality Assurance
- 24/7 Customer Service
Product Introduction
Features:
1. Adopt traditional drum rounded appearance design, aesthetic form and product function perfect combination, internal cavity type heat dissipation, full structural waterproof design without glue, protection level IP65.
2. Die-casting aluminum molding lamp body, stainless steel bracket, 4mm high light-transmission tempered glass, surface outdoor Grade electrostatic spraying, strong corrosion resistance, suitable for harsh outdoor environment.
3. Configured with CREE/OSRAM imported light source, with excellent light color performance. High-transmission, flame retardant optics, built-in anti-glare column treatment, effectively reducing the stray light and glare out of the light.
4. Monochrome / RGB triple / RGBW four-in-one full color control, support DMX512 control system Brand power supply, with good electromagnetic compatibility, will not cause electromagnetic interference to the surrounding environment.
Product Parameters:
| Model |
TL-UAB0603
|
| Materials | Aluminum |
| Power | 18W/36W(RGB)/48W(RGB) |
| Beam Angle |
6°/8°/10°/15°/30°/45°/60°
|
| CRI | >80Ra |
| Voltage | 220V/DC24V |
| Color Temperature | 2700K,3000K,4000,6000K |
| Finish | Black/White/Platinum Grey/Shiny Grey |
| Size |
D176*H139mm
|
| IP Rate | IP65 |
| Warranty | 2 Years |
Product Size:

Distribution Curve Flux & Beam Angle:

Hot Tags: 18w led outdoor up and down wall light ip65, China, suppliers, manufacturers, buy, price, quotation, for sale, in stock, made in China
You Might Also Like
-

LED Audio Bollard Light Modern Bollard Landscape Lig...
-

LED Outdoor Up And Down Aluminum Wall Light IP54 Wat...
-

LED Four Lens Outdoor Wall Light IP65 Waterproof GAS...
-

LED Two Lens Diffuser Outdoor Wall Light IP65 Waterp...
-

LED Up and Down Outdoor Wall Light IP65 Waterproof G...
-

LED Outdoor Up and Down Wall Light IP54 Waterproof G...

