LED Up and Down Outdoor Wall Light IP65 Waterproof GAS2055
Description: The wall lamp is rectangular in shape with decorative texture on the surface. Up and down luminous design, can form different halos according to demand, providing eye-catching decorative. The product reaches IP65 protection level and can be used for a long time in harsh outdoor...
- Fast Delievery
- Quality Assurance
- 24/7 Customer Service
Product Introduction
Introduction
The LED Up and Down Outdoor Wall Light IP65 Waterproof is rectangular in shape with decorative texture on the surface. Secondly, we have an up-and-down luminous design, which can form different halos according to the demand and provide eye-catching decorative. Finally, our products can be used under harsh outdoor conditions for a long time, which is loved by our customers.
Feature
The LED Up and Down Outdoor Wall Light IP65 Waterproof use up and down light-emitting, the light-emitting angle can be adjusted to form different beam shapes. Secondly, we also have IP65 protection level, which is very suitable for outdoor use. What's more, the working temperature of our product is -15℃~50℃. Finally, it is very sturdy and will not be easily damaged.

Product Parameters:
| Model | GAS2055 |
| Materials | Aluminum/Tempered Glass |
| Power | 2*3W |
| Lumen | 600lm |
| CRI | >80Ra |
| Voltage | AC 100~277V |
| Color Temperature | 2700K,3000K,4000,6000K |
| Finish | Black/White/Platinum Grey/Shiny Grey |
| Size | L155*W67*H71mm |
| IP Rate | IP65 |
| Warranty | 2 Years |
Product Size:

Application:

Hot Tags: LED Up and Down Outdoor Wall Light IP65 Waterproof GAS2055, China, suppliers, manufacturers, buy, price, quotation, for sale, in stock, made in China
You Might Also Like
-

LED Modern Garden Bollard Lights IP65 GAS15042832
-

LED Recessed Handrail Light IP67 DAY03OIL0029EU
-

LED Underwater Recessed Light IP68 RGB Color DAY05OI...
-

LED Square Mini Recessed Light IP67 Outdoor Spot Lig...
-

LED COB Outdoor In-ground Recessed Light DC12-24V DA...
-

LED IP67 Square Inground Recessed Light DAY05OIL0025EU



