
LED COB 3.6W Outdoor Inground Light IP67 For Garden Driveway
This underground lamp uses 3 bright COB lamp beads, total 3.6w, providing good light emission and long service life. Stainless steel face ring and aluminum lamp body ensure good heat dissipation effect. Ultra thick tempered glass with strong compression resistance. The built-in lens can be selected from multiple angles to facilitate the selection of an appropriate irradiation angle.
- Fast Delievery
- Quality Assurance
- 24/7 Customer Service
Product Introduction

Features:
1. Stainless steel ring, wear-resistant and corrosion resistant
2.Built-in ultra-white glass with good light transmittance
3.The lamp body is made of high-strength die cast aluminum, with high hardness and good heat dissipation.
4.IP67 Waterproof level
5.Optional beam angle: 5°/8°/15°/30°/60°
Product parameters:
| Model | JZL11708 |
| Materials | Satinless Steel+Aluminum+Glass |
| Power | 3.6W |
| Lumen | 306lm |
| CRI | >80 |
| Voltage | 220~240V/DC24V |
| Color Temperature | 3000K~6000 K |
| Finish | Silver |
| Size | D100*H107mm |
| IP Rate | IP67 |
| Warranty | 2 Years |
Product Size:

Beam angle and illuminance diagram:

Hot Tags: led cob 3.6w outdoor inground light ip67 for garden driveway, China, suppliers, manufacturers, buy, price, quotation, for sale, in stock, made in China
You Might Also Like
-

LED COB 11W Outdoor Inground Light IP67 For Garden D...
-

LED COB 9W Stainless Steel Outdoor Inground Light
-

LED 60W Stainless Steel Outdoor Inground Light
-

LED 3W IP67 Square Recessed Light for Garden Yard Co...
-

LED Mini Half Moon Outdoor In-ground Recessed Light ...
-

LED Inground Light Outdoor Recessed Light IP67 Corne...

