LED 12 Light Outdoor Spot Light For House Spotlight For Architecture DC24V IP65 WAJTS-124-F12
This is the perfect practical outdoor spotlight. The square-shaped all-aluminum body is modern and simple, and the back uses an extra-large heat sink for efficient heat dissipation. Provide a variety of light throwing angle options to meet the requirements of different irradiation angles without the environment.
- Fast Delievery
- Quality Assurance
- 24/7 Customer Service
Product Introduction
Description
This is the perfect practical outdoor spotlight. The square-shaped all-aluminum body is modern and simple, and the back uses an extra-large heat sink for efficient heat dissipation. Provide a variety of light throwing angle options to meet the requirements of different irradiation angles without the environment.

Features:
1. Multiple beam angles designed for accent lighting in different scenes:
a. Narrow beam symmetrical light distribution grille (suitable for column lighting)
b. Dual-angle light distribution anti-glare grille (suitable for wall lighting)
c. Dual-angle polarized light distribution anti-glare grille (suitable for close-range accent lighting)

2. Adopt deep bin type lamp body design with anti-glare grille inside. The back of the lamp body contains a large area of heat sink, efficient heat dissipation.

3. The light body 6063 extruded aluminum profile, thermal conductivity 210W/M*K, excellent heat dissipation effect.
4. Aluminum alloy die-casting end cap, stainless steel screws, aging resistant silicone seal ring.\
5. Waterproof breathing valve installed in the lamp body.
6. High-strength ultra-white tempered glass with 92% light transmission rate.
Product parameters:
| Model | WAJTS-124-F12 |
| Materials | Aluminium+PMMA+Tempered Glass |
| Power | 30W |
| Lumen | 2400lm |
| CRI | >80 |
| Voltage | DC 24V |
| Beam Angle | 4° /8° /25° /36°/10°*30° |
| Color Temperature | 2200K/2700K/3000K/4000K |
| Finish | Black/White/Gray |
| Size | L339*W124*H70mm |
| IP Rate | IP65 |
| Warranty | 2 Years |
Beam angle & Light distribution curve:

Product Size:

Installation Method:
Equipped with 0° ~ 86° adjustable angle mounting bracket, floor or wall mountable.

Hot Tags: LED 12 Light Outdoor Spot Light For House Spotlight For Architecture DC24V IP65 WAJTS-124-F12, China, suppliers, manufacturers, buy, price, quotation, for sale, in stock, made in China
You Might Also Like
-

LED Round Outdoor Lawn Light Bollard Light Pathway L...
-

LED Modern Small Bollard Outdoor Light Post Light IP...
-

LED Big Beam Angle Mini In-ground Recessed Light IP6...
-

LED Mini Outdoor In-ground Recessed Light IP67 Spot ...
-

LED Inground Light Outdoor Recessed Light IP67 Corne...
-

LED IP67 Square Recessed Light for Garden Yard DAY05...


