LED 4 Light Outdoor Spot Light For House Spotlight For Architecture DC24V IP65 WAJTS-D82
This is the perfect practical outdoor spotlight. The square-shaped all-aluminum body is modern and simple, and the back uses an extra-large heat sink for efficient heat dissipation. Provide a variety of light throwing angle options to meet the requirements of different irradiation angles without the environment.
- Fast Delievery
- Quality Assurance
- 24/7 Customer Service
Product Introduction
Description
This is the perfect practical outdoor spotlight. The square-shaped all-aluminum body is modern and simple, and the back uses an extra-large heat sink for efficient heat dissipation. Provide a variety of light throwing angle options to meet the requirements of different irradiation angles without the environment.

Features:
1. Multiple beam angles designed for accent lighting in different scenes:
a. Narrow beam symmetrical light distribution grille (suitable for column lighting)
b. Dual-angle light distribution anti-glare grille (suitable for wall lighting)
c. Dual-angle polarized light distribution anti-glare grille (suitable for close-range accent lighting)

2. Adopt deep bin type lamp body design with anti-glare grille inside. The back of the lamp body contains a large area of heat sink, efficient heat dissipation.

3. The light body 6063 extruded aluminum profile, thermal conductivity 210W/M*K, excellent heat dissipation effect.
4. Aluminum alloy die-casting end cap, stainless steel screws, aging resistant silicone seal ring.\
5. Waterproof breathing valve installed in the lamp body.
6. High-strength ultra-white tempered glass with 92% light transmission rate.
Product parameters:
| Model | WAJTS-D82 |
| Materials | Aluminium+PMMA+Tempered Glass |
| Power | 7W |
| Lumen | 560lm |
| CRI | >80 |
| Voltage | DC 24V |
| Beam Angle | 8° /15° /25°/45° |
| Color Temperature | 2200K/2700K/3000K/4000K |
| Finish | Black/White/Gray |
| Size | L100*W80*H138mm |
| IP Rate | IP65 |
| Warranty | 2 Years |
Beam angle & Light distribution curve:

Product Size:

Installation Method:
Equipped with 0° ~ 86° adjustable angle mounting bracket, floor or wall mountable.

Hot Tags: LED 4 Light Outdoor Spot Light For House Spotlight For Architecture DC24V IP65 WAJTS-D82, China, suppliers, manufacturers, buy, price, quotation, for sale, in stock, made in China
You Might Also Like
-

Led Spotlights Outdoor Spot Lights For Trees DC24V I...
-

New Led Outdoor Spot Light Garden Spotlights DC24V I...
-

LED RGBW Ground Spike Ball Light Outdoor Garden Ligh...
-

Outdoor LED Floor Light Bollard Light IP66 Modern Si...
-

LED 1W Outdoor Spot Light High Lumen with Honeycomb ...
-

LED Outdoor Spot Light Landscape Light IP67 3W DAY04...


