
LED Wall Mounted Outdoor Wall Light IP65 8W
Power:8W~36W LED:CREE/LUMINUS/OSRAM SMD CRI: 80 / 90 SDCM: 3 / 5 CCT: 2200K-6500K R/G/B /Tunable White / RGB 3in1 / RGBW 4in1 Control: Remote / On-Off Input Voltage:DC24V/DC36V/DC48V/AC110-240V Dimming: DALI / 0-10V / Triac / PWM / DMX512 Beam Angle: 5°/8°/10°/12°/25°/40°/60°/10*22°/15* 55° Material: Die-casting powder coated aluminum Waterproof: IP66 Certification: CE EMC LVD, ROHS, IP66 etc. Warranty: 3-5 Years
- Fast Delievery
- Quality Assurance
- 24/7 Customer Service
Product Introduction
Features:
LED:CREE/LUMINUS/OSRAM SMD
Housing: 12#Die-casting powder coated aluminum. T=60-80um.Adhesion of ISO class 1/ASTM class48.
LED Driver:Constant voltage input.Constant current output.
Gasket:Tooling shaped double silicone seal.
Dimmable: Triac/Dali/1-10V/PWM/DMX512.
Working Temperature:-20 to 40°C.
Product prameters:
| Model | LB-DT860408 |
| Materials | Aluminium |
| Power | 8W |
| Lumen | 480lm |
| CRI | 80 |
| Voltage | 220V |
| Color | 3000K |
| Finish | Grey/Black |
| Size | L150*W136*H86mm |
| IP Rate | IP65 |
| Warranty | 2 Years |
Product Size:

Hot Tags: led wall mounted outdoor wall light ip65 8w, China, suppliers, manufacturers, buy, price, quotation, for sale, in stock, made in China







