
12W LED New Outdoor Window Sill Light IP65
Unique appearance design, overall simplicity, smooth arc, exquisite and beautiful. Structural waterproof without grouting Gluing process, protection grade IP65.
- Fast Delievery
- Quality Assurance
- 24/7 Customer Service
Product Introduction
Features:
1. Unique appearance design, overall simplicity, smooth arc, exquisite and beautiful. Structural waterproof without grouting Gluing process, protection grade IP65.
2. Die-casting aluminum molding lamp body, the surface of outdoor grade electrostatic spraying, corrosion resistance, suitable for harsh Outdoor environment.
3. Equipped with CREE imported light source, with excellent light color performance. Self-developed arc-type linear light spot Optical device, effectively improve the light color effect of the lamp in the application place.
4. Monochrome/RGB/RGBW, support DMX512 control system, simple wiring, make the lighting installation and maintenance more convenient and fast.
Product Parameters:
| Model |
TL-ACT0602
|
| Materials | Aluminum |
| Power | 12W/12W(RGB)/18W(RGB) |
| Beam Angle |
6*180°
|
| CRI | >80Ra |
| Voltage | 220V/DC24V |
| Color Temperature | 2700K,3000K,4000,6000K |
| Finish | Black/White/Platinum Grey/Shiny Grey |
| Size |
L130*W52*H95mm
|
| IP Rate | IP65 |
| Warranty | 2 Years |
Product Size:

Distribution Curve Flux & Beam Angle:

Hot Tags: 12w led new outdoor window sill light ip65, China, suppliers, manufacturers, buy, price, quotation, for sale, in stock, made in China
No Information







