
27W LED GRB Window Sill Light IP65
This windowsill light has a unique potato shape, simple and beautiful. Light through the lens from the body of the lamp to the two ends, can form a light column along the wall, brighten the building, corridor aisle, square, building facade and other areas,and supports RGB light source and DMX512 control.
- Fast Delievery
- Quality Assurance
- 24/7 Customer Service
Product Introduction
Description:
This windowsill light has a unique potato shape, simple and beautiful. Light through the lens from the body of the lamp to the two ends, can form a light column along the wall, brighten the building, corridor aisle, square, building facade and other areas,and supports RGB light source and DMX512 control.

Features:
1. Lamp body material: high-quality aluminum die-casting molding
2. Lens: optical PC lens
3. Emitter: high purity aluminum reflector, anodized
4. Sealing: built-in high-temperature siliconized rubber, waterproof and dustproof
Product Parameters:
| Model | SW-CTD04 |
| Materials | Aluminum+PC |
| Power | 18W/27W(RGB)/36W(RGB) |
| Beam Angle | 5*160° |
| Lumen | 1080/1620/2160lm |
| CRI | >80Ra |
| Voltage | 220V/DC24V |
| Color Temperature | 2700K,3000K,4000,6000K |
| Finish | Black/White/Platinum Grey/Shiny Grey |
| Size | L183*W70*H76mm |
| IP Rate | IP65 |
| Warranty | 2 Years |
Product Size:

Distribution Curve Flux & Beam Angle:

Hot Tags: 27w led grb window sill light ip65, China, suppliers, manufacturers, buy, price, quotation, for sale, in stock, made in China







