LED Square Mini Recessed Light IP67 Outdoor Spot Light DAY04OIL0020EU
Brushed translucent mirror design Anti-glare toughened glass, resistant to 500KG pressure, even light, anti-glare 1.10,000 insertion and removal cycles 2.450 degree flame retardant grade 3.Pure copper core Detail display 1.Tempered glass 2.Original US CREE brand LEDs 3.Optical lens made of PMM...
- Fast Delievery
- Quality Assurance
- 24/7 Customer Service
Product Introduction
Introduction
The LED Square Mini Recessed Light IP67 Outdoor Spot Light add a lot of life and romance to the evening. Secondly, our products have perfect colors and soft lighting. It won't hurt your eyes. What's more, our products are very durable and have a long service life. Finally, our products are cheap and high-quality, which is deeply loved by our customers.
Advantage
The biggest advantage of LED Square Mini Recessed Light IP67 Outdoor Spot Light is that we have an aluminum alloy body and a built-in decorative ring, and high safety is undoubtedly guaranteed. Secondly, the use of our products can reduce energy consumption. Finally, our products are very strong and will not break easily.

| Model | DAY04OIL0020EU |
| Materials | 304 stainless steel, aluminum |
| Power | 1W |
| LED Chip | CREE-XBD LED |
| Lumens | 90Lm |
| CRI | >80Ra |
| Beam angle | 15°, 30° |
| Voltage | DC12-24V |
| Color | 3000K,4000K,6000K |
| Others | Red,Green,Blue |
| Size | 40X30XH35.5mm |
| IP Rate | IP67 |
| Warranty | 3 Years |
Detail display:

INSTALLATION
Wiring method 1

Wiring method 2

Wiring method 3



Hot Tags: LED Square Mini Recessed Light IP67 Outdoor Spot Light DAY04OIL0020EU, China, suppliers, manufacturers, buy, price, quotation, for sale, in stock, made in China
You Might Also Like
-

LED IP67 Square Half Moon Recessed Light Outdoor Spo...
-

LED Mini Half Moon Outdoor In-ground Recessed Light ...
-

LED COB Outdoor In-ground Half Moon Recessed Light D...
-

LED COB Outdoor In-ground Recessed Light DC12-24V DA...
-

LED Inground Light Outdoor Recessed Light IP67 Corne...
-

LED IP67 Square Recessed Light for Garden Yard DAY05...





