LED Stainless Steel Outdoor In-ground Light 50% Output IP67 1W HOLRUL0112A
Description: The in-ground light uses a semi-shade piece to achieve a different luminous angle, which is good for outdoor areas that need focused lighting. At the same time 316 stainless steel face ring and high quality aluminum lamp body, can cope with outdoor bad weather for a long time....
- Fast Delievery
- Quality Assurance
- 24/7 Customer Service
Product Introduction
Description:
The in-ground light uses a semi-shade piece to achieve a different luminous angle, which is good for outdoor areas that need focused lighting. At the same time 316 stainless steel face ring and high quality aluminum lamp body, can cope with outdoor bad weather for a long time.

Features:
1. SS316 surface ring, 6063 aluminum body, corrosion and rust resistance, with excellent service life
2. DC12V/24V low voltage power supply, safe for outdoor use
3. Provide a variety of color temperatures to choose from, 2700K/3000K/4000K/6000K
4. High quality LED light sources, such as OSRAM, Philips and Cree...
Product Parameters:
| Model | HOLRUL0112A |
| Materials | Stainless steel+Tempered glass+Aluminum |
| Power | 1W |
| LED Chip | SMD |
| Lumens | 120LM |
| CRI | >80Ra |
| Beam angle | 25°/40°/60° |
| Voltage | DC12~24V |
| Color | 2700K-3000K,4000K-4500K,6000K-6500K |
| Size | D35XH55mm |
| IP Rate | IP67 |
| Warranty | 3 Years |

Product Size:

Product Accessories:

We provide the pre-bulit part, the cut out size is 33mm. And if you need different light effect, you can choose our beam angle changers.
Application:

Hot Tags: LED Stainless Steel Outdoor In-ground Light 50% Output IP67 1W HOLRUL0112A, China, suppliers, manufacturers, buy, price, quotation, for sale, in stock, made in China
You Might Also Like
-

LED In-ground Recessed Light for Stairs and Corner I...
-

LED Square Mini Recessed Light IP67 Outdoor Spot Lig...
-

LED Mini Outdoor In-ground Recessed Light IP67 Spot ...
-

LED COB Outdoor In-ground Half Moon Recessed Light D...
-

LED IP67 Square Inground Recessed Light DAY05OIL0025EU
-

LED IP67 Square Recessed Light for Garden Yard DAY05...



