LED 64W Garden Light Street Light IP65 Modern Design Audio Optional WAJ-WJUL-D165B
Cylindrical garden lights are located in the garden landscape lighting, and are suitable for parks, squares, high-end community gardens, and other places. The product uses a minimalist design approach to meet the practical function of the premise of the perfect design, in order to improve the landscape lighting light quality and lighting artistry.
- Fast Delievery
- Quality Assurance
- 24/7 Customer Service
Product Introduction
Cylindrical garden lights are located in the garden landscape lighting, and are suitable for parks, squares, high-end community gardens, and other places. The product uses a minimalist design approach to meet the practical function of the premise of the perfect design, in order to improve the landscape lighting light quality and lighting artistry.
To avoid light reaching the human eye, the luminaire's lighting uses a second reflection of light from the bottom to the top. The hollow piece with a tilted wave pattern on the pole is both a glare control and a decorative artistry highlight.

Features:
●The lamps are divided into built-in sound type and general lighting type to meet the requirements of many places.
●The light body is made of aluminum alloy precision die-casting parts, alloy light pole, stainless steel screws.
● Anti-aging high transparent PC tube, self-cleaning strong.
●Surface treatment: gray or silver outdoor high-grade spraying.
●Light pole audio power ( optional ): 30W/80-16KHz, with full frequency 4.5 inch speaker *4PCS, rainproof design.
●Installation method: Ground cement pouring foundation installation chassis, ground mounted.
Product parameters:
| Model | WAJ-WJUL-D165B |
| Materials | Aluminum+PC |
| Power | 64W |
| Lumen | 5120lm |
| CRI | >80 |
| Voltage | AC110~270V |
| Color Temperature | 2200K~6000 K |
| Finish | Grey/Silver |
| Size | D700*H4200/D700*H3800 |
| IP Rate | IP65 |
| Warranty | 2 Years |
Product Size:

Hot Tags: LED 64W Garden Light Street Light IP65 Modern Design Audio Optional WAJ-WJUL-D165B, China, suppliers, manufacturers, buy, price, quotation, for sale, in stock, made in China
You Might Also Like
-

LED Garden Light Street Light IP65 Audio Optional WA...
-

LED Automatic Self-cleaning Solar Street Light All-i...
-

LED Solar Powered Street Light Separated Design Remo...
-

LED Solar Street Light All In One Super Brightness I...
-

LED Modern Outdoor Street Light High Lumen Aluminum ...
-

LED Solar Street Light All In One with Motion Sensor...


