
LED 30/38W Adjustable Stainless Steel Outdoor Inground Light IP67
This underground lamp uses COB light source, which has a good lighting effect for areas requiring key lighting, such as corridors, building exterior walls, and park square lighting areas. The internal irradiation angle can be adjusted by about 15 degrees, and the power is also available in 30 watts and 38 watts.
- Fast Delievery
- Quality Assurance
- 24/7 Customer Service
Product Introduction

Features:
1. Stainless steel ring, wear-resistant and corrosion resistant
2.Built-in 15mm ultra-white glass with good light transmittance
3.The lamp body is made of high-strength die cast aluminum, with high hardness and good heat dissipation.
4.IP67 Waterproof level
5.COB Light Source
Product parameters:
| Model | JZL17917 |
| Materials | Aluminum+Glass |
| Power | 30/38W |
| Lumen | 2550/3230lm |
| CRI | >80 |
| Voltage | 220~240V |
| Color Temperature | 3000K~6000 K |
| Finish | Silver |
| Size | D242*H198mm |
| IP Rate | IP67 |
| Warranty | 2 Years |
Product Size:

Beam angle and illuminance diagram:

Hot Tags: led 30/38w adjustable stainless steel outdoor inground light ip67, China, suppliers, manufacturers, buy, price, quotation, for sale, in stock, made in China
You Might Also Like
-

LED Stainless Steel Outdoor In-ground Light Anti-gla...
-

LED Stainless Steel Outdoor In-ground Light 50% Outp...
-

LED Mini Half Moon Outdoor In-ground Recessed Light ...
-

LED Square Mini Recessed Light IP67 Outdoor Spot Lig...
-

LED COB Outdoor In-ground Half Moon Recessed Light D...
-

LED COB Outdoor In-ground Recessed Light DC12-24V DA...

